Seks w prezerwatynie, odstawienie tabletek a ciąża

Odstawilam tabl anty. Krwawienie z odst wystapilo poprawnie.Dzien przed nim uprawialam sex w prezerw.Po krwawieniu mam zolty sluz, gesty, obfity czasem bardziej bialy.Jakis czas juz wystepuje.Ostatnio stal sie bardziej lepki i rozciagliwy tj sluz plodny lecz w przeciagu 25dni od krwawienia nie zauwazylam typowego sluzu plodnego.Jak pojawil sie takowy sluz libido bardzo mi wzroslo,minal problem z suchoscia pochwy.Przez 2-3dni byly nudnosci.odbywalam sex w prezerw ostatnio.Czy to objawy ciazy?

Elżbieta Rhone

Witam!
Na podstawie tego co Pani napisała nie da się ze 100% pewnością powiedzieć czy jest Pani w ciąży czy nie. Należy wykonać test ciążowy w dzień spodziewanej miesiączki i ew. potwierdzić go badaniem beta HCG z krwi (ponieważ do stosunku doszło, a prezerwatywa nie daje 100 pewności ochrony przed ciążą)
Co do śluzu, który Pani opisuje to radziłabym nie sugerować się jego wyglądem, ponieważ po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych gospodarka hormonalna jest nieco zaburzona i trzeba czasu aby wszystko wróciło do normy (dlatego też kolejne miesiączki mogą przez pewien czas wys†ępować nieregularnie).

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na podstawie samego opisu nie można określić czy jest Pani w ciąży czy nie. Proponuje zrobić test ciążowy 14 dni od stosunku, w razie pozytywnego wyniku zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam.