Seks z prostytutką - czy mogło dojść do zakażenia?

Witam. Mam taki problem. Z tydzień temu miałem ryzykowną sytuację, mianowicie byłem w agencji i uprawiałem seks w zabezpieczeniu. Problem tkwi w tym, że chyba stres mnie zżarł i nie mogłem osiągnąć wzwodu takiego jakbym chciał (nie stał zbyt mocno). Penis był w prezerwatywie, tylko prezerwatywa była dosyć luźno założona. Żołądź był cały czas w prezerwatywie, i prezerwatywa się nie zsunęła (ale na 100 % nie wiem), wiem tylko, że panienka ją cały czas trzymała podczas stosunku (ale nie mam pewności czy nie zsunęła się), chociaż jak wyjmowałem to była na członku. Czy mogłem zarazić się hiv? A ponadto najpierw był seks oralny później klasyczny, znowu oralny, znowu klasyczny i oralny na koniec z wytryskiem w prezerwatywie. Wszystkie rodzaje seksu były w prezerwatywie. Jest jakiś szybki i pewny test, żeby sprawdzić czy w tak krótkim czasie mogło dojść do zakażenia (kasa się nie liczy). Chciałbym to sprawdzić, bo źle się z tym czuję i nie mogę spać, a do lekarza nie mam odwagi pójść, czy taki test może być http://laboratoriumluxmed.pl/catalog/read/offer/88080 "
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Prezerwatywa znacząco obniża ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, ale nie stanowi ona 100% zabezpieczenia.

Warto również pamiętać, że podczas kontaktu seksualnego istnieje wyższe prawdopodobieństwo zarażenia rzeżączką, chlamydią, kiłą i innymi chorobami wenerycznymi. Z tego też powodu, w przypadku zaobserwowania u siebie jakichkolwiek zmian skórnych czy dolegliwości ogólnych (choćby podobnych do objawów przeziębieniowych) wskazana jest wizyta u specjalisty chorób wenerycznych lub dermatologa, który ewentualnie skieruje Pana dalej.

Zaproponowane przez Pana badanie daje wiarygodne wyniki dopiero 12 tygodni po ryzykownym kontakcie. Wcześniej, istnieje prawdopodobieństwo, że ilość przeciwciał będzie za niska i uzyskamy wynik fałszywie ujemny.

Szybsze wyniki uzyska Pan wykonując badanie HiV PCR.

W obecnej sytuacji myślę jednak, że najlepszym dla Pana rozwiązaniem będzie wizyta w Szpitalu Zakaźnym, gdzie lekarz zbierze z panem wywiad i Pana zbada. W sytuacji, gdy specjalista uzna, że istnieje wskazanie do wykonania badań, będzie mógł je Pan zrobić na miejscu.

Pozdrawiam.