Czy jest duże ryzyko HIV po kontakcie z prostytutką?

Witam 7 tygodni temu miałem kontakt z prostytutką. Seks oralny ja w prezerwatywie ale również ja językiem piescilem panią dodam że nie jestem pewien czy w moich ustach nie było drobnych ranek. Następnie chwilowy seks waginalny oczywiście w prezerwatywie nie pękła nie zsunęła się. Od 3 nocy mam nocne poty nic poza tym,ale już od 2 tygodni świruje że mogłem się zarazić HIV. Jak wielkie prawdopodobieństwo zarażenie występuje w moim przypadku
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli używał Pan zabezpieczenia zarówno podczas seksu oralnego, jak i waginalnego, ryzyko zarażenia wirusem HIV jest znacznie zmniejszone. Prezerwatywa jest skuteczną metodą zapobiegania infekcji wirusem, zwłaszcza jeśli jest ona stosowana poprawnie i nie pęknie podczas stosunku.

Ewentualne zarażenie mogłoby dojść w przypadku uszkodzenia błony śluzowej w Pana ustach, jednak to również nie jest pewne i nie powinien się Pan zbytnio niepokoić.

Jeśli minie 12 tygodni od ryzykownego kontaktu seksualnego, zalecamy wykonanie testu na obecność HIV. Badanie po takim czasie pozwoli na uzyskanie najbardziej wiarygodnego wyniku i pozwoli się Panu w pełni uspokoić.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w materiale, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/hiv

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.