Jak duże jest ryzyko przeniesienia HIV?

Dzień dobry! Mam takie pytanie, tydzień temu uprawiałem seks oralny z kobietą, która zmienia często partnerów(możliwe, że nie jest zakażona HIV, lepiej dmuchać na zimno...) byłem osoba bierną czyli to ona robiła, ale nie doszło do pełnego wzwódu i trwało to bardzo krótko bez erekcji, oprócz tego się całowaliśmy, ale też to nie było długo. Jaka jest szansa na zarażenie HIV? Dziękuje za odpowiedź :)
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyko zarażenia HIV w wyniku uprawiania seksu oralnego, szczególnie w sposób bierny jest uważane za stosunkowo niskie w porównaniu do innych form kontaktu seksualnego, takich jak stosunek płciowy bez zabezpieczenia. Jednakże nie można całkowicie wykluczyć ryzyka, nawet gdy kontakt był krótki i nie doszło do pełnego wzwodu.

W związku z tym warto wykonać badania diagnostyczne w tym kierunku, by mieć pewność, że nie doszło do zarażenia. Wówczas będzie Pan spokojniejszy.

W naszym projekcie pojawiało się więcej podobnych pytań o ryzyko HIV po seksie oralnym. Kilka z nich umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ryzyko-hiv-jest-realne-w-przypadku-seksu-oralnego-bez-zabezpieczenia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwosc-zakazenia-sie-wirusem-hiv-przez-seks-oralny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-oralny-a-zakazenie-hiv.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.