Sekundowe zawroty głowy podczas pracy przy komputerze a nerwica i nadmiar melisy

O czym mogą Świadczyć dosłownie sekundowe zawroty głowy podczas pracy przy komputerze? Błednik ok,TM ok.2lata temu ok, lekka nerwica lękowa Plus refluks.z leków: 2x melisa napar, neopersen forte 1tab.dziennie, polprazol 10 mg.jakie badania wykonać? Czy to z nerwicy i nadmiaru melisy?

Zawroty o których Pan pisze niekoniecznie muszą być związane z psychiką, a bardziej z somatyczną częścią. Spędzając kilka godzin przy komputerze zazwyczaj mamy jedną i tą samą pozycję, co z kolei może powodować ucisk w kręgach szyjnych a to powoduje zawroty. Z drugiej jednak strony nerwica powoduje napięcie ciała, które może ten stan nasilać (skoro pozycja cały czas jest taka sama, a dodatkowo mięśnie są spięte, to może rzeczywiście istnieć tutaj wpływ). Polecam udać się do lekarza POZ który zleci dalsze badania, np. prześwietlenie okolic szyjnych. Konsultacja psychologiczna również jest zasadna, gdyż może się Pan w jej trakcie nauczyć różnego rodzaju sposobów jak radzić sobie z napięciem, lękiem, stresem. Pozdrawiam