Serie pojedynczych niskonapięciowych fal ostrych

Dzień Dobry chciałabym zapytać o to badanie EEG :) EEG: W zapisie spoczynkowym rejestruję się czynność alfa ok. 10 Hz, niskonapięciowa, okresowo przemieszana z płaskimi falami theta 4-5 Hz. W czasie Fs w okolicach czołowo-skroniowych dwukrotnie wystąpiły serie pojedynczych niskonapięciowych fal ostrych. Hv nie aktywuje zmian. Rz częściowa. Orzeczenie: Zapis ze zmianami uogólnionymi i z zaznaczoną czynnością napadową prowokowana przez Fs. Byłabym bardzo wdzięczna za wyjaśnienie.:)

Witam! Zapis badania nie jest prawidłowy. Powinien być jednak zinterpretowany w kontekście bezpośredniego badania klinicznego i prezentowanych przez pacjenta objawów. Zdarza się bowiem, że zupełnie zdrowe osoby mają nieprawidłowy wynik EEG i na odwrót - prawidłowemu zapisowi mogą towarzyszyć poważne zaburzenia neurologiczne. Proszę zgłosić się do neurologa który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.

A jakie są dokładnie objawy neurologiczne,jakie dolegliwości, Zasada jest taka, że nie leczymy zapisu ale chorego,decyduje stan kliniczny. Wiadomo, iż 30 procent zdrowej populacji ma nieprawidłowy zapis EEG . Proszę zachować spokój.
Celowe jest jednakowoż badanie NMR mózgowia