Siedzący tryb życia a bolesnść kręgosłupa

Witam, mam 27 lat, pracę siedzącą i bóle kręgosłupa promieniujące w prawy pośladek i nogę. Wynik RTG: wzmożenie kąta lędźwiowo-krzyżowego z poziomym ustawieniem kości krzyżowych. Nieco obniżona przestrzeń międzykręgowa w tylnych częściach od L3-L5. Dolne zaostrzenia przednich krawędzi trzonów L2-L5. Co mam dalej robić? Do neurologa jest termin dopiero za 4 miesiące. Jakie badanie mogę jeszcze przed wizytą zrobić? Co robić zapobiegawczo, ponieważ ból się nasila i teraz towarzyszy mi każdego dnia.

Magdalena StusiĹska

Proszę unikać noszenia ciężkich przedmiotów i schylania przy prostych nogach. Na ból mogą pomóc maści z lekami przeciwzapalnymi i ćwiczenia kręgosłupa- np. pilates.