Silne bóle brzucha i kłopoty z wypróżnieniem

Mój syn 12,5 lat miał silne bóle brzucha i kłopoty z wypróżnieniem zrobiłam komplet badań i okazało się,że ma wysoki poziom Eozynofile 0,931tys/µl norma 0,10-0,80 Eozynofile 9,51 % norma 3-8 , wszystkie pozostałe wyniki krwi w normie w kale brak pasożytów(jedno badanie a podobno trzeba co najmniej 3 a i tak skuteczność to około30%), IgE całkowite 49,19 IU/ml czyli też dobrze co robić czy podać i tak lek na robaki?czy szukać dalej? Proszę o radę!!

Witam! W tej sytuacji wskazana jest powtórzenie badań kału w kierunku obecności pasożytów. Podwyższony poziom eozynofili oraz przeciwciał IgE może wiązać się również z obecnością alergii pokarmowej, a ta również może objawiać się w postaci bólów brzucha czy problemów z wypróżnianiem. Proszę spróbować zaobserwować czy objawy u syna nie nasilają się po spożyciu konkretnego pokarmu (mleko, czekolada, orzechy, brokuły) oraz skonsultować się ze specjalistą alergologiem dziecięcym.