Silne bóle brzucha i wymioty u 7-latka

dzień dobry moje 7 letnie dziecko w nocy ok 3 miało silne bół brzucha i wymiotował-po 2 godzinach się obudził z bólem brzucha i wymiotował.rano po 6.00 dostał zastrzyk rozkurczowy ale w południe znowu go zaczął boleć brzuch i bolała go głowa i dostał nurofen przeciwbólowy ,po czym przestało go boleć.Wieczorem po 18.00 miał stan podgorączkowy 37.3 ,bolała go głowa i troche brzuch.Co może być tego przyczyna bardzo proszę o szybką odp.Dziękuje bardzo i pozdrawiam Magda-mama Danielka

Lek. Tomasz Budlewski

Przy tego typu objawach konieczne jest badanie lekarskie. przyczyn może być wiele. niestety bez badania nie można stwierdzić rodzaju najbardziej prawdopodobnej przyczyny.