Silne bóle głowy. Co może mi pomóc?

Witam, mam silne bóle głowy po lewej stronie, zaczynajace się od oka, następnie przechodzące (promieniujące) na lewą stronę głowy, trwające przeważnie 2 - 3 godziny. Z tego powodu byłem w szpitalu, wykonano komputerową tomografię głowy i/lub szyi bez kontrastu - badanie metodą aksjalną i po podaniu środka kontrastującego. Na tym etapie zakończono badania i poinformowano mnie, że powinienem udać się z powrotem do neurologa i być pod obserwacją ambulatoryjną. Uwzględniając całość obrazu klinicznego do rozważenia - hemikrania napadowa lub klastrowy ból głowy. Został przepisany mi M*** 75 mg, stosuję go, ale nie ma zbytniej poprawy, nadal mam napady w szczególności, kiedy mam wysiłek fizyczny. Termin do neurologa mam na 29 czerwca, do tego czasu nie wiem, co mam robić. Naprawdę cierpię już w sumie standardowo 2 razy dziennie. Może jest jakiś inny lek, który mi pomoże. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Widzę, że miał Pan wykonane wszystkie niezbędne badania, które dały również podstawy do wykluczenia innych jednostek chorobowych, o znacznie poważniejszym rokowaniu.
Biorąc pod uwagę opis dolegliwości - te dwie choroby wydają się najbardziej prawdopodobne. Myślę, że najlepiej będzie, jeśli uda się Pan do lekarza prowadzącego, który może zwiększy dawkę przyjmowanego preparatu lub ewentualnie rozważy dołączenie do obecnej terapii dodatkowego leku.

Pozdrawiam