Silne bóle głowy u 21-letniej kobiety

Witam. Mam 21 lat. Od niedzieli cierpię na silny ból głowy. Ból jest się z tyłu głowy,ale po lewej stronie. Czuje jak w tym miejscu mnie boli,pulsuje. Zaczeło się to od próby omdlenia ..miałam ciemno przed oczami,silny ból głowy z tyłu,zawroty i nudności. Było mi tez duszno. Po tym nadal mam ból głowy. Byłam u lekarza który kazał mierzyc cisnienie bo mam niskie.Na pogotowiu dali mi ketanol który nie uśmierzył bólu. Wyniki krwi ok.Przy ruchu głowy nasila się.. Co mam zrobić? Tomograf?

Witam
Trudno postawić diagnozę bez przeprowadzenia badania
lekarskiego i wykonania podstawowych badań.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pani bólu głowy
i pozostałych dolegliwości jest konsultacja z neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną
czyli zleci badania sprawdzające pracę mózgu i całego
układu nerwowego oraz zastosuje odpowiednie leczenie.
Może się okazać, że problem ma podłoże psychologiczne,
np. długotrwały stres, wtedy zachęcam do psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja, charakter, pora występowania, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych.