Silne bóle pleców i pogorszenie wzroku a endometrioza lub nadwyrężenie kręgosłupa

Czy silne bole dolnej czesci plecow i pogorszenie wzroku moga miec zwiazek z endometrioza lub nadwyrezeniem kregoslupa? Jestem mama dwojki dzieci, waze 50 kilo i mialam dwa razy cc po ktorych rozwinela sie endometrioza 14 mm od chwili porodow mam silne ciagle bole plecow i czasami momenty kiedy mam suche oczy i gorzej widze tak jakbym miala ucisk na nerw. Do tego mialam w ciagu 4 lat 4 razy leczone zakazenie helicobacter pyroli. Nie moge przytyć choc normalnie jem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe w okolicy lędźwiowej jak najbardziej mogą być związane z endometriozą. Gorsza jakość widzenia oraz suchość oczu nie mają jednak związku z tym schorzeniem. Sugeruję dokładniejszą diagnostykę oraz ewentualnie leczenie endometriozy pod okiem specjalisty ginekologa. W celu wyjaśnienia zaburzeń widzenia proszę natomiast skonsultować się ze specjalistą okulistą.