Silne bóle stawów i wynik badania surowicy

Mam od tygodnia silne bóle stawów, zaczęło się od lewej nogi z niemal paraliżem, od tego czasu ból wędruje po wszystkich stawach organizmu. Lekarze rozkładają ręce, na własną rękę zrobiłem sobie badanie surowicy i wykazało dodatni wynik Boreliozy typu IgG. Lekarz zignorował to, twierdząc że nie może zrobić nic bez potwierdzenia WesternBlot, na który nie wyśle mnie bo nie ma uprawnień zakaźnych, tak jak nikt w powiecie... Co z tym zrobić? Leczyć się prywatnie czy zaufać że przyczyna jest inna?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Powinien Pan: 1. Skonsultować się ze specjalistą chorób zakaźnych, który zleci badanie lub wykonać badanie na własną rękę, co i tak oznacza konieczność konsultacji. 2. Skonsultować się ze specjalistą reumatologiem.