Silne krwawienia w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam 35 lat, lekarz zapisał mi hormonalne tabletki antykoncepcyjne, który zgodnie z zaleceniem wzięłam w pierwszym dniu okresu, dziś mam 15 dzień zażywania tych tabletek, przez cały czas mam okres, mniejszy lub większy ale teraz od 3 dni mam bardzo silne krwawienia, dopatrzyłam się nawet krwi wraz ze skrzepami. Co się dzieje? czy to normalne? Co zrobić w takiej sytuacji?
35 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niektóre kobiety reagują krwawieniem na rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Krwawienie to powinno się zmniejszać i stopniowo zaniknąć wraz z końcem trzeciego opakowania tabletek. Jeśli tak się nie stanie, konieczna może być zmiana specyfiku na inny lub rezygnacja z antykoncepcji hormonalnej.

Jeśli krwawienie jest bardzo silne, tak że zużywa Panie więcej niż jedną wkładkę higieniczną na godzinę lub gdy wystąpią inne niepokojące objawy (przyspieszone tętno, omdlenie, zasłabnięcie, niskie ciśnienie, uczucie zagubienia, zimna, pocąca się skóra), należy bezzwłocznie udać się do lekarza ginekologa lub na ginekologiczną izbę przyjęć.

Pozdrawiam serdecznie!