Silnie zaczerwieniona skóra wokół prawego oka a uczulenie na kosmetyki

Cyba mam alergię na kosmetyki,nie wiem.Ostatnio się nie maluję w ogóle.Mam silnie zaczerwienioną skórę wokół prawego oka,która bardzo się łuszczy.Zaczęła mi się też łuszczyć na nosie.Z tym okiem to wygląda tak,jakby ktoś mnie uderzył.Ostatnio w aptece dostałam krople do oczu oraz wapno.Tylko,że na razie ne widać poprawy.Żeby te białe płatki skóry nie były tak widoczne robię peeling.Co to jest i od czego to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza dermatologa. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Być może jest to uczulenie.

Należy skonsultować przypadłość z DERMATOLOGIEM. wiele schorzeń jest podobnych w przebiegu i nie da się ich zdiagnozować po opisie.

Pozdrawiam