Silny ból po operacji stopy a morfina

Mama koleżanki dziś wyszła ze szpitala po operacji stopy. W szpitalu z powodu bólu podano jej morfinę. W tej chwili morfina już nie działa, starsza pani odczuwa ogromny ból. Z kim rozmawiać na temat podania następnej dawki morfiny? Lub innego leku uśmierzającego ból? Operacja odbyła się wczoraj.
ponad rok temu

Pacjentka powinna w czasie wypisu ze szpitala otrzymać kartę informacyjną pohospitalizacyjną oraz wskazówki co do dalszego postępowania (także receptę na leki też przeciwbólowe jakie powinna stosować). Jeśli takich informacji pacjentka nie uzyskała, leki nie zostały przepisane proszę w sprawie tej pacjentki zadzwonić do oddziału, gdzie była operowana. Lekarz dyżurny powinien udzielić informacji co do dalszego postępowania , a także leczenia przeciwbólowego.