Silny ból ręki po przyjęciu chemioterapii

Witam. Moja żona ma raka płuca lewego typ III B dostała chmię po której bardz żle się czuła. 17.12. dostała chemię w tabletkach i od 17.12. ma bardzo silny ból prawej ręki praktycznie nie może się poruszyć żeby nie bolała ręka. Proszki przeciw bólowe nie pomagają między innymi morfina 30. Jaka może być przyczyna bólu, jak zmniejszyć ból czy sa jakieś leki które by pomogły? Proszę o odp. Pozdrawiam mariusz. G

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, żona powinna pilnie skontaktować się z lekarzem, ponieważ ból niekoniecznie musi mieć związek z przyjmowanymi lekami, ale być objawem zakrzepicy, co wymaga leczenia przeciwkrzepliwego.