Silny ból ręki i gorączka

Jestem 15 lat po mastektomii lewej piersi. Zawsze mam lewą rękę opuchniętą zwłaszcza w okolicy łokcia. Dziś obudziłam się z silnym bólem ręki. Po zewnętrznej stronie łokcia ból jest taki jakbym miała stłuczony łokieć, a nic takiego się nie wydarzyło. Ponadto skóra jest gorąca i czerwona. Mam również podwyższoną temp. ciała, ból głowy i ogólnie czuję się bardzo słabo. Jestem bardzo zakłopotana. Proszę o pomoc. Co robić?

Witam!
Opisywany obrzek lewej ręki od momentu mastektomii sugeruje obrzęk limfatyczny związany z leczeniem operacyjnym raka piersi. Natomiast obecne objawy mogą sugerować stan zapalny naczyń limfatycznych. Dlatego konieczne jest wykonanie badania fizykalnego oraz ewentualnych badań dodatkowych np. morfologia krwi, OB, CRP. Proponuję zgłosić się jak najszybciej do lekarza pierwszego kontaktu (rodzinnego) lub też na izbę przyjęć szpitala w celu wykonania niezbędnych badań. Pozdrawiam serdecznie!