Silny ból w odcinku lędźwiowym oraz drętwienie bioder, nóg i rąk przy chorobie Scheurmana

Witam, mam zdiagnozowaną chorobę Scheurmana, mam 44 lata i ból ni do wytrzymania w odcinku lędźwiowym oraz drętwienie bioder i nóg, ręce też mi drętwieją, ale nie wiem czy to jest powiązane z tą chorobą.Co mam robić, ćwiczę i efekty są mierne.Krzątanie po domu jeszcze wytrzymuję, ale jak idę do pracy 10-11 godz.na stojąco to często płaczę z bólu i bezsilności, że nic nie mogę zrobić. Lekarz nie chce przepisać leków p/bólowych tylko każe ćwiczyć. Co mam robić, bo już nawet nabawiłam się depresji

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, drętwienie i mrowienie może być spowodowane Pani chorobą podstawową. Ruch, fizykoterapia i rehabilitacja są podstawowymi metodami zwalczania bólu w chorobie Scheuermanna. Jeśli ból kręgosłupa występuje codziennie, jest uciążliwy warto rozważyć leczenie operacyjne. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który oceni wskazania do leczenia operacyjnego. Pozdrawiam.