Silny trądzik a nieskuteczne leczenie

Hej Mam 13 lat i od 6 lat mam problem z trądzikiem próbowałam mnóstwo leków i kremów ale nic nie pomaga.Staram się nie jeść tłusto ani nie jeść żadnych słodyczy ale czasami się to zdarza.mam mnóstwo ropnych wyprysków i wyciskam je.Moja twarz jest pokryta malutkimi wypryskami oraz tymi ropnymi. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Leczenie kurzajek

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które pojawiają się na skórze. W jaki sposób można je leczyć? Na ten temat wypowiada się Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam,
Jeśli mamy do czynienia ze zmianami ropnymi konieczne jest zastosowanie maści z antybiotykiem. Niestety nie ma szybkiej i skutecznej metody na pozbycie się zmian. Leczenie może trwać nawet wiele miesięcy. Najlepsze rezultaty dają terapie pod kontrolą dermatologa, który profesjonalnie ocenia stan skóry i dobiera odpowiednie dla danej cery preparaty. Dlatego polecam wizytę u specjalisty.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
proponuję:
1. antybiotyk doustny - tetracyklinę
2. izotretynoinę doustną
w porozumieniu z dermatologiem oczywiście.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty