Silny trądzik po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i stosowanie toniku

Witam Dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne - skutek - taki trądzik na twarzy, że nie mogę na siebie patrzeć w szczególności na brodzie szyi i policzkach. Moja Pani dermatolog zapisała mi tonik robiony na zamówienie w aptece za jedyne 8 zł o składzie: detereomycini 3,0 ac. salicylici 2,0 resorcini 1,0 hydrocortisoni 1,0 spir. vni 70% lek nie zawiera konkretnej nazwy, proszę o opinie eksperta, dziekuję i pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zalecony tonik ma jak najbardziej właściwy skład, by pozytywnie wpłynąć na trądzik. Ponieważ każda skóra reaguje inaczej, w przypadku braku poprawy sugeruję ponowną konsultację z lekarzem dermatologiem.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.