Siofor a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Niedawno przepisano mi Siofor 500-mój lekarz jest obecnie na urlopie. Ostatnio poczułam ból w jajniku jak przy jajeczkowaniu... zaczeło mnie wiec zastanawiać czy on zmniejsza działanie leków antykoncepcyjnych m.in. Yasminelle. Nie biore innych leków.

Lek. Tomasz Budlewski

Może zachodzić interakcja pomiędzy powyższymi lekami ale bardziej pod kierunkiem nie pełnego działania leków przeciwcukrzycowych. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie.