Czy Flixonase osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Zacznę od tego, ze jestem dziewicą, dostałam pierwsze tabletki anty Atywia, mam zacząć brać od pierwszej miesiaczki, czyli od dzisiaj/jutra. Wiem, że 14-go września będzie mój pierwszy raz. Dostałam też wczoraj od laryngologa Flixonase - kortykosteroid na przewlekły nieżyt nosa, mam go brać 3 miesiące. Czytałam, ze kortykosteroidy wpływają na hormony. Czy może to osłabić działanie tabletek anty? Jakoś na nie wpłynąć? Pomocy :<<

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Do tej pory nie ma doniesień na temat interakcji pomiędzy powyższymi preparatami. Pozdrawiam