Skąd się bierze ból w klatce piersiowej?

Od pewnego czasu codziennie w godzinach miedzy 3 a 4 rano dokucza mi ból w klatce piersiowej. Jaśniej mówiąc strasznie kłuje mnie w klatce, wydaje mi się, że jest to na wysokości serca, to jest takie uczucie jakby coś miało zaraz we mnie eksplodować, przy czym jest mi ciężko oddychać. Taki stan trwa parę godzin, później się uspokaja, nie wiem czy mam to na tle nerwowym, czy grozi mi zawal serca? Jacek 31 lat.
ponad rok temu

Szanowny Panie Jacku,

Na podstawie, krótkiej charakterystyki Pańskiego problemu, nie można określić przyczyny dolegliwości. Ważną informacją byłoby tu sprecyzowanie czy kłócie jest związane z ruchami oddechowymi (np. nasilanie się przy wdechach) - taka sytuacja wskazywałaby na neurologiczne podłoże dolegliwości - neuralgia nerwu międzyżebrowego. Proponuję  skorzystać z porady lekarskiej, np. u lekarza rodzinnego, który po zbadaniu Pana i zleceniu badań dodatkowych (np. EKG), będzie mógł sprecyzować przyczynę Pańskich dolegliwości i miejmy nadzieję wykluczyć przyczyny kardiolgiczne.