Skąd to złe samopoczucie?

Mam 34 lata, od dwóch miesięcy mam bardzo złe samopoczucie, jestem senna, na nic nie mam ochoty, jest mi ciągle zimno, stałam się niespokojna, wszystko mnie drażni, dużo by było wymieniać... Zrobiłam badania w kierunku tarczycy. Oto moje wyniki z 02.02.2010 r.: TSH III generacji 3,481 uU/I, natomiast powtórzone 17.02.2010: TSH 1,776 uIU/ml*. Zrobiłam również USG tarczycy. Opis wizyty. Tarczyca symetryczna, położona w miejscu typowym. Płat prawy 21x20x46 mm, obj. 9 ml, echogeniczność jednorodna. Płat lewy wym.19x19x48 mm, obj. 8,7 ml, o pęcherzykowatej strukturze. Nieco wzmożony rysunek naczyniowy obu płatów, cieśń 5 mm. Wykonałam także podstawowe badania z krwi. Wyniki: cholesterol 252,9 mg/dI, glukoza 90,09 mg/dI, OB 12, WBC 7,4 10*3/ul, LYM% 35,1%, MID% 9,3%, GRAN% 55,6%, LYM# 2,6 10*3/ul, MID# 0,7 10*3/ul, GRAN# 4,1 10*3/ul, RBC 4,52 10*6/ul, HGB 14,4 g/dl, HTC 40,3,%, MCV 89,3 fl, MCH 31,8 pg, MCHC 35,7 g/dl, RDW-SD 37,2 fl, RDW-CV 12,0%, PLT 343 10*3/ul, MPV 9,8 fl, PDW 12,8%, PCT 0,33%, P-LCR 16,4%. Mocz UBG normal 3,4 umol /L, BIL Neg, KET Neg, * BLD +-, Ca 10 Ery/ul, PRO Neg, NIT Neg, LEU Neg, GLU Neg, SG 1,025, ph 6,0. Przedstawiłam swoje wyniki, które teraz zrobiłam. Bardzo proszę o odpowiedź, czy jest w nich coś niepokojącego, jaka może być przyczyna tego złego mojego samopoczucia. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

TSH - ma Pani w normie, jak również prawidłowe jest badanie usg (prawidłowa objętość gruczołu nie przekracza 20ml u kobiet).

Ma Pani zbyt wysoki poziom cholesterolu, nie powoduje to oczywiście opisanych dolegliwości, ale zwiększa w przyszłości ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, dlatego proponuję wprowadzenie diety z ograniczeniem tłuszczu i jeżeli za pół roku wartości będą się nadal utrzymywać na wysokim poziomie, może być konieczność wprowadzenia leczenia.

Badania krwi i moczu - nie ma w nich nic niepokojącego.

Jeżeli chodzi o dalsze badania laboratoryjne, z tych podstawowych brakuje poziomu elektrolitów, można jeszcze sprawdzić enzymy wątrobowe oraz mocznik i kreatyninę. To są takie podstawowe badania i na podstawie wyniku, badania fizykalnego i uzupełnienia wywiadu, można by było zaplanować dalszą, bardziej szczegółową diagnostykę. Na podstawie opisu samych dolegliwości, trudno wskazać najbardziej prawdopodobną przyczynę (zwłaszcza, że zaburzenia tarczycy są wykluczone), ponieważ są to bardzo mało charaktystyczne objawy.

Serdecznie pozdrawiam!