Skąpa miesiączka a ciąża

Witam, wykonałam test ciążowy (wieczorem, a nie rano) i wynik wyszedł pozytywny. Następnie wykonałam badanie krwi i nie wiem jak zinterpretować wynik. Proszę interpretację wyniku. Badanie wykazało beta-HCG na poziomie 1 378,00 mIU/ml. Czy oznacza to, że jestem w pierwszych tygodniach ciąży? Całą sytuację zaciemnia fakt, że po 6 tygodniach (licząc od ostatniego okresu) dostałam okres (nie jest zbyt obfity, raczej delikatny). Proszę o poradę.

Witam serdecznie!

Wynik betaHCG odpowiada 6 tygodniowi ciąży. Pozytywny wynik testu wykonywanego w domu  z wieczornej porcji moczu także przemawia za wysokim stężeniem hormonu, czyli późniejszej ciąży.

Krwawienie, które wystąpiło w ostatnim czasie nie jest typową miesiączką. Niektóre panie mają regularne krwawienia w dniu spodziewanych miesiączek przez cały pierwszy trymestr. Zwykle jednak zmienia się ich charakter- są mniej obfite, tak jak ma to miejsce w Pani przypadku.

Reasumując, na podstawie powyższych informacji można powiedzieć, że jest Pani w ciąży (najprawdopodobniej w 6 tygodniu). Dokładniejszych informacji udzieli Pani ginekolog po wykonaniu badania USG.

Pozdrawiam.