Skąpe plamienie przy tabletkach Madinette

Od pięciu miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne madinette. Po pierwszym opakowaniu w siedmiodniowej przerwie krwawienie było bardzo obfite. Po drugim opakowaniu krwawienie wogóle nie wystąpiło a po kolejnych opakowaniach krwawienie było i jest bardzo skąpo. W zasadzie jest to bardziej plamienie niż krwawienie. Czy to normalne? Czy powinnam zmienić tabletki?

Lek. Tomasz Budlewski

Różnice w krwawieniu występują przy hormonalnych środkach. Jeżeli dalej będą takie różnice między cyklami warto jest udać się do lekarza ginekologa.