Skarpetki złuszczające w 8. tygodniu ciąży

witam! wlasnie dowiedzialam sie ze jestem w ciazy:D 8tc!!!niestety dzien przed wizyta uzylam skarpetek zluszczajacych zabronionych dla kobiet w ciazy.czy cos grozi mojemu Malenstwu??oto sklad:Alkohol Denat.,Aqua,Propylene Glycol,Urea,Glycol Acid,Glycereth-18 Ethylhexanoate,Glycereth-18,Soldium Lactate,Lactic Acid,Salicylic Acid,PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol,Glycerin, Polyquaternium-10,Citrus Aurantifolia Frut Extract,Betaine,Allantoin,Sodinu Benzoate,Potassium Sorbate,Parfum

Ze względu na to, że ten preparat jest kosmetykiem i działa tylko na wierzchnią warstwe naskórka nie powinno użycie go mieć wpływ na płód. Taka jest charakterystyka zgodna z definicją kosmetyku. Nie wykonuje się badań na kobietach w ciąży stąd to zastrzeżenie. Niemniej jednak radzę obecnie nie stosować żadnych mocniejszych procedur kosmetycznych.