Skaza u dziecka z wysypką zmieniającą się w plamy

Chodzi mi o mojego syna jakies miesiac temu bylam u alergologa mial czerwone krostki na policzkach i zamienialy sie w czerwone placki o wielkosci 2 cm byly strasznie zaognione okazalo sie ze lekarz alergolog stwierdzil skaze i dal mi schemat co uczula a co nie zamiast mleka krowiego kazal dawac kozie a jaj kurzych przepiorcze zniklo ale co jakis czas sie pojawia zzwlaszcza jak jest nasilenie sloneczne

Witam. U dzieci z tendencją do alergii zmiany skórne mogą nasilać się w odpowiedzi na bardzo wiele czynników, takich jak np. dodatki do żywności, kosmetyki, środki piorące czy promieniowanie słoneczne. Jeśli zmiany mają niewielkie nasilenie nie ma powodów do niepokoju.