Czy to skaza białkowa?

Witam, mam 9-miesięcznego bobasa, który prawie od początku ma problemy skórne. Skóra jest bardzo sucha z czerwonymi plamkami, raz jest ich mniej raz więcej. Dodam, że ja cierpię na AZS i katar sienny tak samo jak mój mąż. Mój syn karmiony jest piersią, a przez ostatnie 3 miesiące dodatkowo dostaje mleko modyfikowane Bebilon pepti, a nabiał jest całkowicie odstawiony również z mojej diety. W wieku 6 miesięcy miał robione badanie krwi na białko mleka krowiego i wynik był - klasa alergii 0, jednak słyszałam, że często te wyniki mogą być zafałszowane, dlatego zastanawiam się, czy to w ogóle jest skaza. Dodam jeszcze, że syn bardzo się drapie i nie może w nocy spać. Czy można coś zastosować na to swędzenie skóry? Dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią zmiany u dziecka mogą mieć podłoże alergiczne. Prawdopodobieństwo wystąpienia choroby jest większe ponieważ Państwo również chorują.
Jeżeli zmiany mimo przestrzegania przez Panią diety nadal występują, powodem może być inny produkt. Często kosmetyki, nawet przeznaczone dla niemowląt są sprawdzą objawów.
Mimo wykonania testów, wskazana jest niestety ponowna wizyta u lekarza, najlepiej ponownie alergologa dziecięcego. Wskazana jest również konsultacja z prowadzącym pediatrą.

Pozdrawiam