Łuszczenie się skóry, czerwona twarz, czerwone plamy

Witam! Od dłuższego czasu mam pewien problem, iż łuszczy mi sie skóra w okolicach podbródka, ust, policzkach, szczypie czerwone plamki się robią i strasznie koi, natomiast po kąpieli, lecz nie zawsze strasznie robię się czerwony nie wiem już co mam stosować ożywałem kremów z avene la roche. Teraz używam tołpy na natłuszczanie podrażnienia i nic jak na razie na czerwoną twarz pomaga filtr przeciw słoneczny ziaia, lecz skóra i tak się łuszczy proszę o jakieś wskazówki z góry dziękuję.:)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią objawy mogą mieć charakter alergiczny.

Przyczyną może być wiele czynników, bardzo często powodem są stosowane kosmetyki i preparaty.
Podstawą leczenia jest eliminacja albo unikanie w jak największym stopniu czynnika powodującego nasilenie dolegliwości. Bardzo ważna jest obserwacja co powoduje nasilenie dolegliwości.
Jeżeli nie jest Pani w stanie określić co może dolegliwości powodować warto zastanowić się nad rozszerzeniem diagnostyki i wykonaniem testów alergicznych w celu wykrycia przyczyny dolegliwości. Jeżeli zostanie ustalony czynnik powodujący zmiany na pewno łatwiej będzie go unikać.

Testy może wykonać alergolog lub czasami dermatolog.

Pozdrawiam