Sklerotyzacja i nierówny zarys guzka wiekszego głowy kości ramieniowej w wyniku badania
Bardzo proszę o opinię. Kobieta 56 lat, ból od 5 lat. Rtg. Sklerotyzacja i nierówny zarys guzka wiekszego głowy kości ramieniowej. W okolicy guzka większego w tkankach miękkich owalne zwapnienie śródstawowe 30x40mm. Na zdj.bocznym dodat.wydzielono półokrągły fragment kostny głowy kości ramieniowej wielk, 12x6mm.stary uraz.USG:Bark prawy-niewielka ilość płynu w zachyłku kaletce podbarkowej.Uszkodzenie1/3przedniej ścięgna m.nadgrzebieniowego z obecnością pourazowych zwapnień oraz dod.w przedniej cz.kaletki.

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian pourazowych. Wynik badania obrazowego powinno się interpretować w oparciu o występujące objawy oraz badanie ortopedyczne. Proszę zatem udać się na wizytę do specjalisty ortopedy, który wdroży odpowiednie postępowanie.