Jaka jest interpretacja USG barku po wypadku samochodowym?
Dzień dobry, proszę o interpretację usg bark, wykonanego po wypadku samochodowym: "Drobne zwapnienia w obrębie więzozrostu obojczykowo-barkowego. Więzadła obojczykowo-barkowe miernie pogrubiałe. Szpara stawów wielkości odpowiedniej. Pierścień rotatorów z drobnymi zwłóknieniami w okolicy guzka większego kości ramiennej. Niewielka ilość płynu w kaletce podnaramiennej. Obniżenie echogeniczności ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia. Ślad płynu na zarysie ścięgna na wysokości bruzdy międzyguzowej".

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
A jakie dolegliwości ? Jakie ruchy kończyny górnej nie są możliwe do wykonania ? Opis nie wskazuje na zmiany mogące wynikać z urazu