Skok ciśnienia u 68-letniej osoby

Witam Dzisiaj nad ranem około 6.00 mama lat 68 miała duzy skok cisnienia 200/110 zmierzone juz prze pogotowie.Normalnie przez kilka lat bierze tabletki na nadcisnienie 2 x dziennie.Czasem jednak ma takie "ataki" nadcisnienia.dostala zastrzyk na obnizenie cisnienia i stopniowo wraca do normy.Narzeka jednak ze serduszko czasami dokucza w sensie ze bije bardzo szybko.po chwili sie uspokaja.Lekarz zalecil w razie czego pod jezyk tabletke.nie znamy przyczyny tych skoków i jak teraz dalej postepowac?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję prowadzić dziennik ciśnień, wykonywać pomiary przynajmniej dwa razy dziennie oraz w momencie złego samopoczucia, po ok dwóch tygodniach udać się na kontrolę do lekarza rodzinnego lub kardiologa, może konieczna będzie modyfikacja leczenia.
Pozdrawiam