Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 4 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają skoki ciśnienia do 200 podczas stosowania leku Co-valsacor?

witam prosze o pomoc moja mama 78 lat leczy sie na nadcisnienie tetnicze przyjmuje leki co-valsacor 160 25.50mg 1 tabletka dziennie ale tak raz w tygodniu cisnienie wzrasta w granice 200|na 95 a tentno nawet do 130 dodam ze mama jest po jednym zawale prosze mi podpowiedziec co moze byc nie tak ponieważ lekarz prowadzacy po zrobieniu ekg powiedział ze on nic niepokojacego nie widzi a mam jest osłabiona i dodam ze po takim skoku cisnienia wystepuja równiez biegunki
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Jak wygląda farmakologiczne leczenie nadciśnienia tętniczego?

Prognozy podają, iż w 2025 roku na całym świecie, 1,5 miliarda osób będzie chorować na nadciśnienie tętnicze. W przypadku wystąpienia tej dolegliwości, można poddać się leczeniu farmakologicznemu, o czym opowiada dr Piotr Gryglas, kardiolog.

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Czy ten skok ciśnienia występuje w jakiejś określonej sytuacji? np podczas zdenerwowania? ma związek z wysiłkiem? pogodą? posiłkiem? Jakie inne leki przyjmuje? Po zawale powinno ich być znacznie więcej. Sugeruję prowadzic dzienniczek ciśnień i zapisywac wyniki co najmniej 2 razy dziennie i za około 2 tygodnie udac się ponownie do lekarza rodzinnego lub kardiologa, być może konieczna będzie modyfikacja leczenia.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy