Jakie mogą być przyczyny skoków ciśnienia w godzinach nocnych?

dlaczego w nocy mam skoki cisnienia zawsze miedzy godzina 2 a 5 rano ,moje cisnienie jest wtedy 140,/90/85 roznie czasem troche wyzsze czasem troche nizsze ale w dzien nigdy nie mam wyzszego od 95/70/70 do 115/75/78 mialam holtera ale akurat nic nie wyszlo powiedzial ze troche za duzo skurczy ale z tym mozna zyc dziekuje za podpowiedz co mam robic bo jest to bardzo uciazliwe mam 65 lat i jestem 3 lata po ablacji z powodu arytmi

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że warto jest założyć holtera ciśnieniowego aby zobrazować układ ciśnień w ciągu całej doby.