Skoki ciśnienia a stres i zwyrodnienie kręgosłupa

Witam, Mierzę ciśnienie 2 -3 razy w tygodniu i zazwyczaj mam 120-140/ 80-90 dzisiaj jednak czułem się fatalnie a ciśnienie przez moment miałem 149/140 i puls 51. Od jakiegoś czasu mam sporo problemów i stresu, do tego zwyrodnienie kregosłupa między innymi szyjnego (czekam na rezonans), czy to może być nerwica czy nadciśnienie. Dodam że wyniki które robiłem 1,5 miesiąca temu były ok oprócz trójglicerydów, u kardiologa również ok ekg,rtg serca

Przedłużający się stres może prowadzić do wyczerpania zasobów odpornościowych organizmu. Przy długim stresującym okresie w życiu możliwe jest pojawienie się infekcji lub zaburzeń w funkcjonowaniu narządów. Brak zmian w strukturze narządów wskazuje raczej że Pana problemy są natury psychicznej. Proponuje konsultacje z psychologiem. Przedłużający się stres może prowadzić do zmian w strukturze narządów wewnętrznych i chorób psychosomatycznych dlatego proszę tego nie odkładać.