Skoki TSH przy leczeniu niedoczynności tarczycy

Bardzo proszę o poradę. Od listopada 2014 lecze się na niedoczynność tarczycy. Pierwsze badanie tsh 8,470 ft4 1,47 (0,93- 1,70) luty 2015 tsh 3,040 ft4 1,51 (eutyrox 75) kwiecień - tsh 5,870 (eutyrox 75 i 100) czerwiec tsh 0,041 ft4 2,21 ( 0,93 - 1,70) wizyte u endokrynologa mam za 3 tygodnie. Bardzo niepokoi mnie spadek tsh. Co to oznacza. Jaką dawke leku powinnam przyjmować? Aktualnie biore 75. Czuję ucisk w uszach. Dlaczego mam takie skoki tsh wysoko, nisko. Bardzo proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

Zmiany TSH wynikają z dawkowania eutyroxu i potrzeba trochę czasu aby móc określić najbardziej optymalną dawkę powyższego leku. Proponuję przed wizytą u lekarza endokrynologa udać się do lekarza rodzinnego, Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.