Skracająca się szyjka macicy w 34. tygodniu ciąży
Witam, jestem w 34tc. Od jakiegoś czasu skraca mi się szyjka. Aktualnie ma 1,8cm. Od wczoraj ruchy mojego dziecka są słabsze, do tego zaczął mnie pobolewać brzuch w dole jak przy okresie. U lekarza byłam we wtorek i oprócz szyjki nie było nic niepokojącego. Nie chce panikować i jeździć na izbę bez potrzeby ale też niepokoje się że mogę za szybko urodzić.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Pod koniec ciąży ruchy dziecka mogą być słabsze, ponieważ ma w macicy coraz mniej miejsca, pobolewania takze mogą występować. Sugeruję teraz dużo odpoczywać, nie forsować się, a w razie niepokoju skontaktować się z ginekologiem.
Pozdrawiam