Co oznacza mleczny śluz w 36 tygodniu ciąży?

Witam serdecznie jestem w 36 tygodniu ciąży pojedynczej, od 26 na luteinie 100 z powodu skracajacej się szyjki macicy. Od wczoraj lek już odstawiony, planowane cesarskie cięcie na 39 tydzień ciąży ale ok kilku dni mam bardzo dużo zwiększoną ilość śluzu biały mleczny wodnisty wcześniej go nie było i pobolewa mnie brzuch ruchy dziecka są bez zmian czy ok. Bardzo proszę o podpowiedź czy to jest normalne czy powinnam wcześniej jechać do szpitala? Nie chce jechać jeśli nie ma potrzeby i leżeć tam czekając do 39 tygodnia ciąży.. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Mam 32 lata.

Lek. Michał Lenard

Taki śluz może się pojawić pod koniec ciąży, nie ma powodu do niepokoju. Jeżeli zaobserwuje Pani inne, niepokojące objawy np. krwawienie, bolesne skurcze, brak ruchów płodu, wtedy będzie trzeba zgłosić się na ginekologiczną izbę przyjęć. Pozdrawiam!