Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mleczny śluz jest prawidłowy w ciąży?

Witam, Zaczęłam 10 tydzien ciąży i zauważyłam mleczny dość gęsty śluz. Czy to jest normalne czy powinnam udać się do lekarza ?
KOBIETA, 33 LAT 12 miesięcy temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, taki kolor śluzu jest dopuszczalny w ciąży, chyba że pojawił się nagle i towarzyszą mu inne objawy, takie jak pieczenie czy swędzenie lub inne. Wówczas może to być sygnał, że ma Pani do czynienia z infekcją intymną. Warto wiedzieć, że fizjologiczna wydzielina w ciąży powinna być przezroczysta lub podbarwiona na kolor biały. Naturalne jest również zwiększenie jej ilości w stosunku do czasu sprzed ciąży. Więcej o prawidłowej oraz niepokojącej wydzielinie z pochwy w ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-w-ciazy-rodzaj-nieprawidlowosci. Warto poinformować lekarza prowadzącego ciążę na najbliższej wizycie o zmianie koloru śluzu. Prawdopodobnie nie ma Pani powodów do obaw, jednak czasem tym kolorem manifestują się upławy charakterystyczne dla infekcji grzybiczej. Wówczas konieczne jest podanie leków w postaci globulek, hamujących rozwój grzybicy. Każda infekcja intymna w ciąży powinna być bezwzględnie leczona, bo może być niebezpieczna dla rozwijającego się płodu. O infekcjach intymnych w ciąży mówi ten artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy