Skręcenie i naderwanie stawu kolanowego u 18-letniej osoby

Skręcenie i naderwanie stawu(LEWEGO) kolanowego,krwiak usuwany 2 razy,ortopeda zlecil altacet3x dzien,kule,orteza do chodzenia,lekko probować prostowac i zginac noge.Nie cale dwa tyg od skrecenia minely,nie moge zgiac nogi do konca ani wyprostowac do konca,lecz prawie do konca.chodzę na ugiętej nodze kustykajac.Pierwszy taki uraz w kolanie na meczu.(skierowanie na MR,lecz dlugo czekac trzeba)CO TO MOŻE BYĆ?,i czy cos poważnego?jakie jest prawdopodobienstwo ze wiazadła?prosze rozwinieta wypowiedz

Witam,
po urazie skrętnym i punkcji krwiaka z kolana należy się spodziewać urazu ACL bądź łąkotek. Szansa jest duża. Diagnozę da się postawić po zestawieniu badania fizykalnego i MRI (a często także artroskopii).