Skręcenie stawu kolanowego a MR

Witam. Dokładnie ponad tydzień temu na meczu doznałem Skrecenia stawu kolanowego , ortopeda stwierdził po usg krwiaka którego mi usunął już. Teraz zostałem skierowany na Mr. Otrzymałem orteze , lecz nie wiem po co bo nawet nie wiem pod jakim kontem ja nosic. Mam 18 lat , gram w piłkę nożna i chciałbym się jak najszybciej z tego wyleczyć, lecz bardzo mnie to dręczy też , bo nie wiem dokładnie co mogło mi się stać a na MR muszę czekać.. Minoł dokładnie ponad tydzien a jachodzę kustykajac..

Witam,

Jezeli po urazie w stawie kolanowym pojawiła sie krew, która została usunięta, to najprawdopodobniej doszło do poważnego uszkodzenia wewnatrzstawowego. Aby skrócić czas diagnostyki sugeruje wykonać USG kolana udać sie na konsultacje ortopedyczna.

Pozdrawiam,

dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu