Skręcenie kostki u 8-letniego dziecka

Pytanie dotyczy skręconej kostki u mojego ośmioletniego syna. Skręcenie miało miejsce 3 maja, później 3 tygodnie w gipsie, myśleliśmy, że pomału dojdzie do sprawności, jednak noga w dalszym ciągu "leciała" do środka więc lekarz zalecił stabilizator 2 tygodnie, niestety w dalszym ciągu jest to samo, dziecko kuleje choć na ból kostki się nie skarży, noga leci do środka, a do tego pojawił się ból kręgosłupa w części lędźwiowej, nie wiem czy łączyć go ze skręceniem kostki - jak dalej postępować?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podtawowych informacji i badania dziecka trudno udzielić informacji w ramach porady internetowej. Być może badania obrazowe wyjaśnią przyczynę. Proszę udać się z dzieckiem do ortopedy i postępować wg jego zaleceń