Skrócenie się cykli miesiączek

Od dwóch cykli miesiączki skróciły sie do około 24 dni- ostatnia dosyć obfita, od pół roku wypadają mi włosy, hormony tarczycy ok(T3) tsh też ok anemii już nie ma dalej (biorę żelazo) prolaktynę również badałam około 2 mcy temu wynik także w porządku. od stycznia do lipca brałam attywie od sierpnia 2 cykle po 28 dni a dwa skrócone, potem te ten krótki i obfity teraz znów zaczął sie wcześniej. Po odstawieniu tabletek schudłam około 5-6 kg. Z góry dziękuję za pomoc

Renata GrzechociĹska

Witam.
Z racji tego, ze miesiączki są bolesne i obfite, konieczna będzie diagnostyka u ginekologa. Należy wykonać USG, aby wykluczyć np. mięśniaki macicy.
Pozdrawiam