Jak stosować lek Spironol przy skróconym cyklu?

Endokrynolog przypisała mi na nadmierne owłosienie spironol, który zaleciła brać od 5 dnia cyklu do 25 dc (20 dni w miesiącu). Jeżeli cykl trwa 28 dni to biorę go dokładnie tak jak poleciła lekarz. Natomiast nie wiem jak brać lek przy skróconym cyklu. Zgodnie z dniem cyklu to przy cyklu trwającym tylko 20 dni, biorę lek bez przerwy. Mam brać lek bez przerw? W jakie dni cyklu mam go brać, jeśli ten cykl trwa nieraz krócej? Joanna

Lek. Katarzyna Szymczak

Przy skróconym cyklu prosze brać do końca cyklu, czyli tych kilka dni mniej.
Pozrawiam