Skrzep po ekstrakcji zęba

Dzień dobry, wczoraj miałem ekstrakcję dolnej, prawej szóstki, a następnie bardzo długie, obfite krwawienie (ok. 6-7 godzin), które skutkowało odrywaniem się co chwilę świeżych skrzepów. W każdym razie, po ustaniu tego krwawienia pojawił się skrzep wystający wysoko ponad dziąsło, właściwie uformował się tak jak wyglądał ten wyrwany ząb. Pytanie, czy tak właśnie ma wyglądać ten skrzep? W moich wyobrażeniach skrzep, wypełniając dziurę, jest równo z dziąsłem :)

Witam, ma Pan rację. Powinien Pan zgłosić się ponownie do gabinetu, w którym był usuwany ząb, na kontrolę, gdzie w razie konieczności zostanie założony odpowiedni opatrunek lub szwy. Pozdrawiam

Lek. dent. Barbara Ĺťebrowska

ważne że ustało krwawienie czasami wygląda to tak jak Pan opisał - więc proszę się nie martwić i teraz robić wszystko żeby skrzep nie wyleciał - czyli np nie wolno przez kilka dni płukać
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk