Skrzepy podczas miesiączki a tabletki antykoncepcyjne

Witam, wczoraj zaczęła mi się miesiączka, ale jest ona inna niż zwykle. Samoistnie leci mniej krwi, dopiero gdy po załatwianiu się wymuszę skurcz leci więcej krwi, jest ciemna, znajdują się w niej skrzepy. Poza tym nigdy nie odczuwalam takiego bolu brzucha jak teraz. Ostatnio przeszlam zapalenie przydatków, a wczoraj wzięłam pierwsza tabletkę antykoncepcyjną. Co może mieć wpływ na taką właśnie miesiączkę?

Renata GrzechociĹska

Mniejsza ilość krwi może być spowodowana przyjmowaniem tabletek. Natomiast silny ból brzucha jest objawem niepokojacym i jeśli wcześniej nie występował proponowałabym udać się do ginekologa.