Skrzypienie kolan po porodzie

Witam, mam następujące pytanie: miesięcy temu urodziłam drugie dziecko. Podczas obu ciąży przytyłam ok. 20 kg. W tej chwili mam nadwagę ok. 5 kg. Od porodu moje kolana skrzypią podczas zginania, szczególnie podczas schodzenia po schodach. Słychać również pękania, przeskakiwanie w stawach. Czy to normalne? Dodam, że nie jest to bolesne.

Witam! Opisane objawy najprawdopodobniej są pierwszą manifestacją choroby zwyrodnieniowej stawów. Aby nie dopuścić do jej progresji proszę dbać o prawidłową masę ciała i regularnie uprawiać sport.