O czym może świadczyć "strzelanie" kolana oraz ból po intensywnym wysiłku fizycznym?

Witam, Uprawiam dużo sportu (biegi, akrobatyka, lekkoatletyka) i od ponad roku mam problem z kolanem (Zaczęło się chyba od wywrotki na nartach, ale pewności nie mam). Ogólnie nie boli (minęło dużo czasu), ale kiedy raz zrobię coś nie tak, na przykład wylądowanie z wysokości do przysiadu, lub w inny sposób przeciążę kolano, przez następny tydzień boli mnie przy robieniu przysiadów (zaczyna boleć dopiero gdy jestem już nisko), schodzeniu ze schodów lub ogólnie podczas próby wyprostowania nogi z użyciem siły (zginanie w powietrzu, i chodzenie nie wywołuje bólu). Zauważyłem też, że przy robieniu przysiadów słychać strzelanie, a gdy położę na obu kolanach ręce, to na lewym (chorym) kolanie ewidentnie czuję, że kości w nietypowy i dość intensywny sposób się ruszają przy strzelaniu. Na początku dużo czytałem i myślałem, że to tylko "kolano skoczka", które powinno minąć po paru miesiącach ale po dzisiejszym upadku, gdy przy zginaniu kolana kości strzelają mocniej, mam co do tego wątpliwości. Dodam jeszcze, że boli też, gdy nacisnę palcem (nawet delikatnie) bezpośrednio pod rzepkę. Nawet wtedy gdy kolano odpocznie kilka tygodnie i przy delikatnym sporcie nic nie czuję. W prawym problem w ogóle nie występuje. Pozdrawiam serdecznie.

To objawy przeciążenia stawu kolanowego, wskazane byłoby badanie obrazowe i konsultacja z badaniem u ortopedy.
Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.